Marie Noe

foto autorky

Marie Noe (1969, Chřibková), od roku 1997 vlastní a vede malé, nezávislé nakladatelství One Woman Press, ve kterém podporuje kvalitní literaturu psanou ženami. Od literární beletrie a esejí postupně přešla k porodní literatuře (např. Zdravé těhotenství, přirozený porod), publikacím o aromaterapii pro profesionály i laiky (např. Voňavá lékárna) a k buddhistickým titulům (např. Jeskyně ve sněhu).

V letech 2003-2005 zprofesionalizovala svou lásku k aromaterapii studiem na Institutu aromaterapie v Praze. Aroma-masérskou praxi provozuje od roku 2008. V roce 2009 absolvovala kurz lymfatické drenáže.

V roce 2006 se jí narodil syn Artur. Než otěhotněla byla osm let vegetariánkou, ale v těhotenství dostala chuť na maso, což ji překvapilo, ale tělo poslechla a od té doby maso v malé míře jí. Jako snad každá matka chtěla pro své dítě to nejlepší, a tak se začala o zdravou výživu a různé výživové směry zajímat systematičtěji. Protože jí však jakákoliv dogmata přijdou příliš omezující, neboť často nereagují na konkrétní situaci a kondici jedince, používá doporučení jednotlivých směrů dle momentální potřeby. A protože jí přišlo líto, že se brzy všechny informace a zkušenosti rozpustí v nových aktivitách a životních etapách, sepsala je, aby byly k užitku i dalším matkám a otcům a babičkám a dědečkům a všem, kteří se chtějí jídlem udržovat v dobré kondici.

Mimochodem jedna kniha jí již vyšla, ale v úplně jiném oboru. V roce 2000 vydalo nakladatelství Computer Press její příručku Počítač pro ženy, které se prodalo 17.000 výtisků.

Anotace

Ukázky z knihy

Recepty / poznámky / komentáře

O autorce

Objednávka

Přednášky / představení knihy / kurzy

Hlavní strana