Anotace:

dýně

 

Mnoho lidí si přeje změnit své stravovací návyky, chtějí vařit jinak, zdravěji, ale nevědí, jak začít. Právě pro ně je určena tato kniha. Nabízí jednoduché recepty pro všední dny a praktické rady a informace pro orientaci v džungli rozporuplných názorů na zdravou stravu. A protože autorka se dlouhodobě věnuje aromaterapii, najdete v knize také informace, jak využít přírodní éterické oleje k aromatizaci pokrmů.

Autorka předkládá tuto knihu jako své osobní zkušenosti, které mohou pomoci dalším ženám při hledání jednoduché, čisté stravy pro jejich děti. Své poznatky a nashromážděné informace o zdravé výživě, kterou se začala soustavněji a uceleněji zabývat po narození syna, utřídila a bez jakýchkoli literárních, či jiných ambicí se pokusila sepsat je tak, aby byly srozumitelné a jasné.

Kniha je rozvržena do dvou oddílů. První oddíl shrnuje informace o zdravé výživě, aniž by zavrhoval přiměřenou konzumaci masa. Poukazuje na nevhodné suroviny a potraviny a seznamuje s novými, které je vhodné do jídelníčku zařadit. Obsahuje kapitolu o éterických olejích a jejich úloze při aromatizování potravin.

Druhý oddíl je zaměřen prakticky na recepty. Každá kapitola představuje jednotlivé skupiny jídel - polévky, zeleninu, maso, přílohy, omáčky, pomazánky, sladkosti a pečivo, kváskový chléb, ovoce. V úvodu každé kapitoly jsou shrnuty principy, jak si poradit s přípravou daného typu pokrmu a pak následují autorčiny oblíbené a ověřené recepty, které zvládnou i začátečníci. Autorka nezapře svou náklonnost k sladkostem, neboť tato kapitola je jednou z nejobsáhlejších a zde také nejvíce využívá éterické oleje.

Anotace

Ukázky z knihy

Recepty / poznámky / komentáře

O autorce

Objednávka

Přednášky / představení knihy / kurzy

Hlavní strana

OWP knihy zasílá na dobírku. K ceně knihy se připočítává poštovné dle platného ceníku České pošty. V případě platby předem převodem na účet poštovné hradí nakladatelství.